Bíbí stránka


My jsme zkrátka bíby
hrozně se nám líbí
všude kolem kálet
uspořádat nálet
na nekryté hlavy
to nás děsně baví!!Jak se kalí na obraz Jo, a takíí budit Koblížka s Beruchem hned, jak vyleze Slunííčko. Za to, že se o nás tak dobře starajíí si přece zasloužíí zazpíívat na dobré ráno, hvízd!
Jmenujeme se Ferdová a Sam. Ferdová byla až do snesení první snůšky Ferda. Původně jsme byli čtyři, ale musíme přiznat, že teď je nám lííp, píp! Jeden z našich bývalých kolegů byl zřejmě sadista, protože mj. naštíp Samovi křídlo a klec byla za jeho přítomnosti podobna některému z levelů Dooma těsně před dohráním. Papouščí krev všude. Hvízd! Druhý náš bývalý kolega byl hysterického založení. Nechtěl líítat a nenechal na sebe nikýým sáhnout. Musel být v samostatné kleci a s nikým nekamarádil. Takže jsme tu teď dvě bíby a je nám spolu hezky, protože nás nikdo kromě Koblížka netrápíp!
Nejraději oďobáváme různé kobliží kytičky, i omítka nám moc chutná, ale nemáme rádi sádru. Taky žereme zrní (nejradši konopné semínko, to je hned našinec veselejšíí). Nepohrdneme jablíčkem nebo listem pampelišky. Máme rádi vajíčka, ale ty nedostáváme, protože pak páchneme jako čuníci. To nám radši cpou do volátek různé vitamíny a fuj zdravé věci.
Jestě krok a zamávám křidýlky!S Míšou Ferdová kamarádí ...momentka v akváriu (bez vody) Náš vztah ke kolegům morčatům se rozvíjí úspěšně na základě vzájemného respektu a nevměšování se do záležitostí druhých. Egonek nás zatím úspěšně ignoruje. To Amir, když přijde, se okamžitě vměšuje. Jenže na nás je hrozně pomalý. Když je potřeba, hvízdneme, plácneme křídly a kde je nám konec. Morče, nebo třeba takovou domácí myš, srovnáme bez problémů, pokud nepochopí naši intelektuální převahu sami. Na kočku nebo psa si (zatím) ale netroufneme, protože nedávají prostor k diskusi, hvízd. Ale naší největší pochoutkou jsou karlovarské oplatky, které si Ferdová bere kliďánko i z ruky.
Ferdová, Koblížek a oplatka Ferdová, Beruch a zase ta oplatka

NA SOSNU!